MENU

Announcing the Fall 2016 Stock Market Game Winners

SIFMA has confirmed the rankings as final, so here are the winners of the Fall 2016 Stock Market Game.

We are excited to welcome 12 first-time winners to join the illustrious group of veteran winners.

These champions will be honored during a luncheon on January 11, 2017. Individual seats and sponsorships are available; please contact our office at 501-682-4230 for details.

Arkansas Stock Market Game™ 2016 Fall Winners (* denotes first-time winners)
Elementary
Region 1
First Place, Thurman Smith Elementary School, Dianne Kellogg, Springdale
Second Place, George Elementary School, Dianne Kellogg, Springdale
Region 2
First Place, Sheridan Intermediate School, Sherri DeSoto *, Sheridan
Second Place, East End Intermediate School, Jessica Brown *, Sheridan
Region 3
First Place, College Hill Middle School, Rhonda Adams *, Texarkana
Second Place, College Hill Middle School, Shedrich Franklin, Texarkana
Region 4
First Place, Southwest Middle School, Karm Prock *, Searcy
Second Place, H.L. Lubker Elementary School, Bonnie Goodwin, Bald Knob
Region 5
First Place, Arnold Drive Elementary School, Rick Kron, Jacksonville North Pulaski
Second Place, Ray & Phyllis Simon Intermediate School, Donna Adolph, Co nway
Region 6
First Place, Lakeside Upper Elementary School, Jennifer Armstrong *, Lakeside
Second Place, Moody Elementary School, Tiffany Evans, White Hall

Junior High
Region 1
First Place, L. A. Chaffin Junior High School, Greg Crawford *, Fort Smith
Second Place, Ozark Junior High School, Jessica Culver, Ozark
Region 2
First Place, Waldron Middle School, Doug Maxwell, Waldron
Second Place, Waldron Middle School, Doug Maxwell, Waldron
Region 3
First Place, South Arkansas Christian School, Bobby Beaird,
Second Place, Spring Hill High School, Maci Curtis, Spring Hill
Region 4
First Place, Bradford High School, Debbie Roberts, Bradford
Second Place, Osceola STEM Academy, Teresa Day-Smith, Osceola
Region 5
First Place, Hall High School, Ben Belton *, Little Rock
Second Place, Vilonia Freshman Academy, Marla Baker, Vilonia
Region 6
First Place, Watson Chapel Junior High School, Lillian Hemphill, Watson Chapel
Second Place, Watson Chapel Junior High School, Lillian Hemphill, Watson Chapel

High School
Region 1
First Place, Mountain Home High School- Career Academies, Johnny Caststeel, Mountain Home
Second Place, Mountain Home High School- Career Academies, Johnny Caststeel, Mountain Home
Region 2
First Place, Danville High School, Jessica Carroll *, Danville
Second Place, Arkansas School for Math, Science and the Arts, Carl Frank,
Region 3
First Place, South Arkansas Christian School, Bobby Beaird,
Second Place, Magnolia High School, Chris Green *, Magnolia
Region 4
First Place, Pangburn High School, Janet Reaper, Pangburn
Second Place, Hoxie High School, Melissa Adamson, Hoxie
Region 5
First Place, Little Rock Christian Academy, Susie Thompson,
Second Place, Harmony Grove High School, Susan Reed *, Harmony Grove
Region 6
First Place, White Hall High School, Robbie Stewart *, White Hall
Second Place, White Hall High School, Tiffany Evans, White Hall

Overall Advisor
First Place, Waldron Middle School, Doug Maxwell
Teacher Division
First Place, White Hall HighSchool, Robbie Stewart
College Division
First Place, University of Central Arkansas, Dr. Mary Ann Campbell

  • ADA logo 200 x 56
  • Donors Choose 200 x 56
  • Walton Family Foundation 200 x 86
  • Donate apple
  • ABA logo 200 x 86
  • Murphy Foundation 200 x
  • Windgate 200 x 56
  • Donate Apple